Sposoby na oszczędzanie energii ogrzewając balię elektrycznie

Koszty energii rosną i każdy z nas to odczuwa. Jednak na balię elektryczną wciąż decyduje się większość naszych klientów, głównie dlatego, że jest to niemal bezobsługowy, komfortowy sprzęt. Niezwykle cenimy sobie zaufanie naszych klientów, dlatego chcemy Państwu doradzić dokładnie informując o naszych produktach i dając cenne wskazówki. W tym wpisie podpowiemy Ci jak ekonomicznie korzystać z balii ogrodowej z piecem elektrycznym.

1. Obniż temperaturę wody w tygodniu

Jeśli korzystasz z balii tylko w weekendy zalecamy, aby w niedzielę po kąpieli obniżyć temperaturę wody do 10 – 15 st. W czwartek natomiast ponownie zwiększ temperaturę, a w piątek będziesz mógł się kąpać. Gdy balia nie podgrzewa wody, pobiera 1.5 kWh dziennie (łącznie około 6 kWh w dniach poniedziałek – czwartek) Jeśli temperatura wody spadnie o 3 stopnie dziennie, konieczne jest 6 – 8 godzin grzania wody, co odpowiada 22 kWh lub z filtracją i ogrzewaniem 28 kWh

 

2. Zamontuj dodatkowy piec

Piec elektryczny pobiera najwięcej energii przy pierwszym nagrzewaniu, aby zminimalizować te koszty możesz doposażyć balię w dodatkowe źródło ogrzewania – piec gazowy lub piec na drewno.

Piec gazowy

Ogrzewacz gazowy pasuje do wszystkich typów balii. Podgrzanie wody (1000 – 1200 l) od 10 do 37 st. Zajmuje tylko 2 godziny, a zużycie gazu wynosi 3,2 kg (koszt około 27 zł) Butla jest łatwa do przenoszenia, waży 11 kg.

Piec opalany drewnem

Dla osób, który mają do dyspozycji tani opał, dogrzewanie balii drewnem może być doskonałym rozwiązaniem. Balia Best Electric & Arctic bez problemu może być ogrzewana zarówno piecem elektrycznym jak i piecem na drewno.

 

3. Opróżnianie balii w zimie

Jeśli zdecydujesz się nie korzystać ze balii w okresie zimowym możesz ją całkowicie opróżnić. Fińskie balie zostały zaprojektowane i zbudowane tak, aby można je było opróżniać nawet zimą.