Reklamacja

1.Dostawa i montaż.
Dostarczamy balie i sauny na ternie całej Polski i Europy. Urządzenia dostarczane są zmontowane. Cena nie obejmuje montażu u klienta i podpięcia elektryki (w modelach elektrycznych). Czynności tej może dokonać tylko elektryk z uprawieniami. Możemy w tym pomóc – skontaktuj się z nami.

2.Podłoże i miejsce instalacji
Urządzenie należy umieścić na stabilnym podłożu. Nie należy ustawiać bezpośrednio na ziemi.

montaż

3.Konserwacja
Drewno na obudowie należy co najmniej raz w roku konserwować olejem do drewna. Należy stosować olej przeznaczony do konserwacji drewna twardego lub poddanego obróbce cieplnej z ochroną UV. Lekki odcień brązowy zapewnia lepszą ochronę przed promieniowaniem UV.

Malowanie drewnianej balii ogrodowej

4.Zużycie wody
Balię zazwyczaj napełnia się przy użyciu węża ogrodowego podłączonego do przyłączy wodociągowych. W przypadku użycia innego źródła wody należy zachować szczególną ostrożność ze względu na potencjalne zanieczyszczenie mikrobiologicznego wody. Należy przeczytać instrukcje dotyczące higieny wody i stosowania środków chemicznych.

Warto pamiętać, że po wejściu do balii jednej dorosłej osoby poziom wody wzrasta o około 5 cm. Jest to objętość około 80l wody. Poziom wody w pustej balii powinien znajdować się 20 cm poniżej krawędzi. Całkowita objętość wody do podgrzania zmniejsza się o około 200 litrów. Jeżeli wszystkie miejsca w balii zostaną zajęte, taka objętość wody przeleje się przed krawędź.

5.Czyszczenie
Zużytą wodę należy spuścić. Następnie należy wypłukać balię czystą świeżą wodą. Jeżeli woda nie była długo zmieniana, należy oczyścić wnętrze balii np. mydłem sosnowym. Wodę należy też usunąć z podgrzewacza, o ile jest dostępny.

6.Podgrzewacz wody
Należy zawsze zapoznać się z oddzielnymi instrukcjami dołączonymi do podgrzewacza. np. pieca opalanego drewnem, grzejnika gazowego, elektrycznego. Należy ich przestrzegać i uwzględnić ewentualne ryzyko zamarznięcia.

W razie pytań prosimy o kontakt poprzez czat, email office@scandispa.com lub telefon 509 846 509.
Dzięki właściwej konserwacji produkty ScandiSpa będą Państwu służyć przez wiele długich lat. Życzymy wielu cudownych kąpieli!