Balia ogrodowa z hydromasażem

Postaw na luksus blisko natury. Balia ogrodowa z hydromasażem to połączenie nowoczesnych technologii i naturalnych rozwiązań. Dowiedz się więcej o baliach z masażem wodnym i powietrznym i wybierz najlepszy model.

Drewniana balia ogrodowa

Balia, czyli wielka beczka wykonana z drewna, służąca do relaksacyjnych kąpieli była znana już w średniowieczu. Największą popularność zyskała w Finlandii oraz Rosji.

Dzisiejsze balie różnią się jednak znacząco od tych przed wieków. Posiadają bardzo nowoczesne wyposażenie i solidne materiały. Finowie stworzyli technologię Thermowood w której wykorzystuje się wysoką temperaturę i parę wodną. Drewno poddane modyfikacji termicznej jest odporne zarówno na czynniki biologiczne, a także na niszczące działanie wody.

Jeśli dodamy do balii plastikowy wkład wewnętrzy, beczka będzie w 100% zabezpieczona przed przeciekaniem oraz łatwiej będzie utrzymać ją w czystości.

W dzisiejszych czasach możemy też wybrać czym chcemy ogrzewać balię. Możliwości ogrzewania jest wiele – drewno, prąd, gaz a nawet połączenie do pompy ciepła. Nowoczesne balie posiadają również systemy masażu wodnego i powietrznego.

Balia ogrodowa z hydromasażem czy z aeromasażem?

Jeśli marzycie o prywatnym Spa w ogrodzie, warto wyposażyć balię w zestaw aeromasażu lub/i hydromasażu.

  • AEROMSAŻ – Tańsza opcja

Pęcherzyki powietrza docierają od dołu do góry, dając pionowy efekt masażu. Aeromasaż masuje mniej intensywnie niż hydromasaż, ale niewątpliwym plusem jest to, że przez dysze aeromasażu przepływa samo powietrze, a nie woda. Dysze nie wymagają czyszczenia, ponieważ nie osiada się w nich brud i osad oraz można z nich bez obaw korzystać w zimie, ponieważ sprzęt nie zamarznie w niskich temperaturach.

  • HYDROMASAŻ –  Lepszy efekt

Masaż skierowany jest na plecy także jest to świetna alternatywa dla osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem i zmagają się z bólem pleców. Hydromasaż ma jednak jedną niewielką wadę – z racji, że jest zasilany wodą, w zimie przy niskich temperaturach system wodny może zamarznąć. By uniknąć ryzyka zamarznięcia dysz wodnych zimą Finowie stosują odpowiednią izolację balii (ścian, dna) oraz wydajne ogrzewanie elektryczne.

W ofercie ScandiSpa znajdziesz balie z aeromasażem i balie zarówno z hydromasażem i aeromasażem.

Zobacz jak działa areromasaż i hydromasaż w balii ogrodowej

Poniższy film przestawia działanie balii ogrodowej BEST z aeromasażem podczas zimowego dnia, kiedy temperatura sięgała -20°C.

Poniższy film przestawia różnice pomiędzy działaniem aeromasażu, a hydromasażu w balii ogrodowej Luxury 1.

Balia z aeromasażem

Balia z aeromasażem to najczęściej wybierany model. Cechuje się atrakcyjną ceną i niezawodnością. Każda balia w ofercie ScaniSpa może być wyposażona w 6 dysz aeromasażu. Dysze osadzone są na dnie balii. Ich uruchomienie ogranicza się do wciśnięcia przycisku.

Balia Best Electric & Arctic

6 dysz aeromasażu

Balia Natural Electric

6 dysz aeromasażu

Balia ogrodowa z hydromasażem

Najbardziej luksusowe balie wyposażone są w dysze zarówno aero i hydromasażu. Połączenie obydwu systemów daje najlepszy efekt. Balie z hydromasażem są wykonane z podwójnej warstwy Thermoowood i izolacji. Wnętrze pokryte jest błyszczącą powłoką nadającą balii wyjątkowej klasy i elegancji. 

Balia Luxury Electric & Arctic

6 dysz aeromasażu + 24 dysze hydromasażu

Hydromasaż - sposób na piękne i zdrowe ciało

Kąpiele w balii z hydromasażem mają szereg pozytywnych korzyści dla naszego zdrowia oraz ogólnego samopoczucia.

Jeśli borykasz się z bólem głowy, mięśni, prowadzisz stresujący tryb życia, który powoduje problemy ze snem, kąpiel bąbelkowa rozluźni mięśnie oraz zredukuje nagromadzony stres.

To również świetne rozwiązanie dla osób, które są aktywne fizycznie, ponieważ hydromasaż regeneruje zmęczone wysiłkiem stawy i mięśnie.

Nie sposób też pominąć zastosowanie hydromasażu w kosmetyce. Cykliczny masaż bąbelkami sprawia, że skóra staje się bardziej nawilżona, sprężysta i przede wszystkim jędrniejsza.

Hydromasaż to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą się pozbyć cellulitu oraz zredukować wagę.