Balia ogrodowa z hydromasażem

Postaw na luksus blisko natury. Fińska balia ogrodowa z hydromasażem to połączenie nowoczesnych technologii i naturalnych rozwiązań. Dowiedz się więcej o baliach z masażem wodnym i powietrznym i wybierz najlepszy model.

Drewniana balia ogrodowa

Balia, czyli wielka beczka wykonana z drewna, służąca do relaksacyjnych kąpieli była znana już w średniowieczu. Największą popularność zyskała w Finlandii oraz Rosji.

Dzisiejsze balie różnią się jednak znacząco od tych przed wieków. Posiadają bardzo nowoczesne wyposażenie i solidne materiały. Finowie stworzyli technologię Thermowood w której wykorzystuje się wysoką temperaturę i parę wodną. Drewno poddane modyfikacji termicznej jest odporne zarówno na czynniki biologiczne, a także na niszczące działanie wody.

Jeśli dodamy do balii plastikowy wkład wewnętrzy, beczka będzie w 100% zabezpieczona przed przeciekaniem oraz łatwiej będzie utrzymać ją w czystości.

W dzisiejszych czasach możemy też wybrać czym chcemy ogrzewać balię. Możliwości ogrzewania jest wiele – drewno, prąd, gaz a nawet połączenie do pompy ciepła. Nowoczesne balie posiadają również systemy masażu wodnego i powietrznego.

Balia ogrodowa z hydromasażem czy z aeromasażem?

Jeśli marzysz o relaksie w balii na pewno zastanawiasz się co jest lepsze aero czy hydromasż. To zależy od Twoich potrzeb i budżetu.

AEROMSAŻ – Tańsza opcja

Aeromasaż to masaż sprężonym powietrzem. Pęcherzyki powietrza docierają od dołu do góry, dając pionowy efekt masażu. Aeromasaż masuje delikatnie, mniej intensywnie niż hydromasaż, ale niewątpliwym plusem jest jego cena oraz fakt, że przez dysze aeromasażu przepływa samo powietrze, a nie woda. Dysze powietrzne nie wymagają czyszczenia, nie osiada się w nich brud i osad oraz można z nich korzystać bez obaw także zimą. Aeromasaż jest to też tańsza i prostsza w budowie alternatywa dla hydromasażu. 

HYDROMASAŻ –  Lepszy efekt

Hydromasaż to masaż strumieniami wody pod odpowiednim ciśnieniem. Jest zdecydowanie intensywniejszy, lepiej relaksuje i odpręża ciało, ale też dobroczynnie wpływa na organizm. Poprawia krążenie krwi, redukuje bóle stawowe i sprzyja pielęgnacji skóry. To kosztowniejsza opcja masażu w balii dostępna w najbardziej luksusowych modelach. By uniknąć ryzyka zamarznięcia dysz wodnych zimą Finowie stosują odpowiednią izolację balii (ścian, dna) oraz wydajne ogrzewanie elektryczne. 

W ofercie ScandiSpa znajdziesz balie z aeromasażem i balie zarówno z hydromasażem i aeromasażem.

Zobacz jak działa areromasaż i hydromasaż w balii ogrodowej

Poniższy film przestawia działanie balii ogrodowej BEST z aeromasażem podczas zimowego dnia, kiedy temperatura sięgała -20°C.

Poniższy film przestawia działanie aeromasażu i hydromasażu w balii ogrodowej Luxury 1.

Balia z aeromasażem

Balia z aeromasażem to najczęściej wybierany model. Cechuje się atrakcyjną ceną i niezawodnością. Każda balia w ofercie ScaniSpa może być wyposażona w 6 dysz aeromasażu. Dysze osadzone są na dnie balii. Ich uruchomienie ogranicza się do wciśnięcia przycisku.

Balia Best Electric & Arctic

6 dysz aeromasażu

Balia Natural Electric

6 dysz aeromasażu

Balia ogrodowa z hydromasażem

Najbardziej luksusowe balie wyposażone są w dysze zarówno aero i hydromasażu. Połączenie obydwu systemów daje najlepszy efekt. Balie z hydromasażem są wykonane z podwójnej warstwy Thermoowood i izolacji. Wnętrze pokryte jest błyszczącą powłoką nadającą balii wyjątkowej klasy i elegancji. Dysze wodne w baliach skierowane są na plecy. W zależności od modelu może być ich aż 24.

Balia Luxury Electric & Arctic 1

6 dysz aeromasażu + 6 dysz hydromasażu

Balia Luxury Electric & Arctic 2

6 dysz aeromasażu + 24 dysze hydromasażu

Jacuzzi z hydromasażem

Jeśli zależy Ci na intensywnym masażu wodnym całego ciała sprawdź jacuzzi całoroczne z hydromasażem SVESNKA LIVING. To szwedzkie jacuzzi o wysokiej jakości i różnorodnych dyszach skierowanych nie tylko na plecy, ale również na nogi czy stopy.

Jacuzzi DALLAS

33 dysze hydromasażu

Jacuzzi ABISKO

57 dysz hydromasażu

Hydromasaż - sposób na piękne i zdrowe ciało

Kąpiele w balii z hydromasażem mają szereg pozytywnych korzyści dla naszego zdrowia oraz ogólnego samopoczucia.

Jeśli borykasz się z bólem głowy, mięśni, prowadzisz stresujący tryb życia, który powoduje problemy ze snem, kąpiel bąbelkowa rozluźni mięśnie oraz zredukuje nagromadzony stres.

To również świetne rozwiązanie dla osób, które są aktywne fizycznie, ponieważ hydromasaż regeneruje zmęczone wysiłkiem stawy i mięśnie.

Nie sposób też pominąć zastosowanie hydromasażu w kosmetyce. Cykliczny masaż bąbelkami sprawia, że skóra staje się bardziej nawilżona, sprężysta i przede wszystkim jędrniejsza.

Hydromasaż to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą się pozbyć cellulitu oraz zredukować wagę.