Mała 2-osobowa balia ogrodowa z drewna termicznego

Mała, znaczy bardziej ekonomiczna i ekologiczna.

Poznaj zalety i rodzaje małej 2-osobowej balii drewnianej i nie rezygnuj z marzeń o relaksie pod gołym niebem.

Mała balia ogrodowa do całorocznego relaksu dla 2 osób

O dobry nastrój, rozluźnione mięśnie i głowę wolną od stresu należy dbać przez cały rok, nie tylko podczas urlopu. Pomoże Ci w tym Twoja prywatna strefa spa w której pierwsze skrzypce będzie grać mała balia ogrodowa 2-osobowa – doskonałe rozwiązanie dla par, które cenią sobie produkty najwyższej jakości. Idealna opcja dla niewielkich ogrodów czy kompaktowych tarasów, gdzie przestrzeń na relaks jest ograniczona.

Mała balia 2-osobowa wyglądem przypomina drewnianą wannę. Podobnie jak w wannie można ją zalać gorącą wodą i korzystać przez godzinę lub dwie, jeśli jednak chcemy utrzymać gorącą wodę na dłużej warto wybrać model ogrzewany. 

mala-balia-ogrodowa
mała-balia-ogrodowa

Mała balia ogrodowa ma wiele zalet

Kompaktowa balia 2-osobowa ma wiele zalety. W porównaniu do dużych balii jej obsługa jest prostsza, szybsza i tańsza.

Oszczędność wody

Do małej drewnianej balii wlewasz tylko 280 litrów. To 3 razy mniej niż do dużego modelu.

Oszczędność czasu

 Przygotowanie kąpieli: napełnianie, nagrzewanie, a także spuszczanie wody trwa zdecydowanie krócej.

Oszczędność prądu / drewna

Mniejsza objętość wody to mniejszy pobór energii potrzebnej do uzyskania odpowiedniej temperatury wody.

Lekka konstrukcja

 175 kg – wannę możesz bezproblemowo umieścić na tarasie lub balkonie i łatwo przenieść.

Mały rozmiar

133 cm x 70 cm wystarczy dosłownie kawałek wolnej i stabilnej powierzchni, aby móc się cieszyć relaksującymi kąpielami we dwoje.

Kąpiele bez chemii

Jeśli do każdej kąpieli nalewasz świeżej wody, nie musisz zaprzątać sobie głowy chemią uzdatniającą.

Niższa cena

porównując ceny dużych i małych balii ogrodowych o takich samych parametrach – mała balia jest zdecydowanie tańsza.

Drewniana balia mała z ogrzewaniem lub bez

drewniana balia 2-osobowa w Piwnym Spa w Krakowie

Mała balia
bez ogrzewania

W ogrodzie może służyć zarówno do ciepłych i chodzących kąpieli. Zalana gorącą wodą długo utrzymuje temperaturę, dzięki zastosowaniu drewna Thermowood. Zaś zimna woda w balii może świetnie sprawdzić się do schładzania po saunie.

To też świetny pomysł na aranżację łazienki lub oryginalnego salonu SPA

Mała balia
z piecem na drewno

Piec opalany drewno szybko nagrzewa zimną wodę w balii. W czasie 1-2 godzin kąpiel jest gotowa. Może służyć również do potrzymania ciepłej wody.

Korzystanie z pieca na drewno wymaga trochę pracy związanej z pilnowaniem ognia. Wodę zaleca się wymieniać po każdej kąpieli.

Balia drewniana mała 2-osobowa ogrzewana elektrycznie w ogrodowym spa

Mała balia
z piecem elektrycznym

Początkowe nagrzewanie zimnej wody trwa kilka godzin, jednak dzięki filtracji i dezynfekcji woda jest czysta i świeża przez 8 tygodni bez wymiany.

Korzystanie z pieca elektrycznego jest proste i wygodne. Temperatura wody jest utrzymywana automatycznie przez termostat.

Balia 2-osobowa – luksus w ogrodzie dla dwojga

Balie 2-osobowe oferowane przez ScandiSpa stanowią doskonałe połączenie funkcjonalności, estetyki i trwałości.

Oto kilka kluczowych cech, które czynią je wyjątkowymi.

Drewno Thermowood

Mała balia ogrodowa ScandiSpa zbudowana jest ze specjalnego drewna termicznego, które gwarantuje trwałość, stabilność i odporność na warunki zewnętrzne, a także bardzo dobrą izolację ciepła, co pozwala na dłuższe kąpiele, a w przypadku modeli ogrzewanych przekłada się na niższe koszty.

Powłoka plastyfikacja

Niektóre luksusowe modele balii są pokryte powłoką TubCoat od środka, co nadaje wannie elegancki połysk i dodatkowo zabezpiecza drewno przed wilgocią oraz ułatwia czyszczenie i konserwację.

 

Minimalistyczny design

Wanny ScandiSpa to minimalistyczny, skandynawski design, który nadaje baliom elegancki wygląd. Wanny doskonale komponują się z otoczeniem ogrodu lub tarasu, tworząc przyjemną i harmonijną przestrzeń relaksu. Balie można postawić wolnostojącą, a także zabudować w tarasie.

Wygodne wnętrze

Balie wyposażone są w drewniane ławeczki, które zapewniają wygodne miejsce do siedzenia dla jednej lub dwóch osób. Balie warto doposażyć w półkę na napoje montowaną na zewnątrz.

Pielęgnacja wody w małej balii 2-osobowej

Czysta i świeża woda w balii 2-osobowej to ważny element komfortu podczas kąpieli. W zależności od preferencji możesz do każdej kąpieli nalewać świeżej wody lub skorzystać z filtracji i dezynfekcji, by utrzymać czystą wodę na dłużej.

 

OPCJA 1. Wymiana wody przy każdej kąpieli

Jeśli Twoja balia nie posiada filtracji, używasz jej sporadycznie – zalecamy by do każdej kąpieli nalewać świeżej wody i spuszczać ją po relaksie. Takie działanie sprawia, że nie potrzeba filtracji, ani chemii, a przy każdej kąpieli cieszysz się świeżą wodą. Warto również przed kąpielą oczyścić balię z drobnych zanieczyszczeń, które mogłyby dostać się do jej wnętrza.

 

OPCJA 2. Wymiana wody co 2-8 tygodni 

FILTRACJA

Filtr wody ma za zadanie usunięcie z wody zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak naskórek, włosy, liście i inne drobne cząstki, które mogą znajdować się w wodzie. Regularne czyszczenie filtra pozwoli utrzymać jego skuteczność.

Jeśli z raz nalanej wody chciałbyś korzystać dłużej do nawet 8 tygodni wybierz model balii z wbudowanym systemem filtracji i pompą.

Jeśli nie zdecydowałeś się na balie z wbudowaną filtracją możesz również zamontować na krawędzi balii mobilny filtr wody skimmer, który pozwoli na korzystanie z wody przez 2 tygodnie. 

DEZYNFEKCJA

Poza filtracją niezbędna jest dezynfekcja wody chemią, która pomoże w zwalczaniu bakterii, grzybów i glonów, które mogą rozwijać się w wodzie. Regularne stosowanie odpowiednich preparatów pozwoli utrzymać czystość i klarowność wody. Bardzo ważne jest regularne monitorowanie pH wody oraz zawartości środka dezynfekcyjnego (chlor / aktywny tlen) za pomocą odpowiednich testerów.

Mała balia ogrodowa - wybierz model

Balia Rest XS

1-osobowa balia z Thermowood® bez ogrzewania

Balia Rest

2-osobowa balia  z Thermowood® bez ogrzewania

Balia Rest Wood

2-osobowa balia z Thermowood® opalana drewnem

Balia SPA Electric

2-osobowa balia elektryczna z izolacją -30°C i powłoką TubCoat

Chcesz poznać cennik małej, 2-osobowej balii?

Zadzwoń lub napisz do nas