Drewniane Jacuzzi Tarasowe

Coraz częściej taras traktowany jest niezbędny element przytulnego domu. W okresie letnim relaksujemy się na nim w każdej wolnej chwili, dlatego bardzo modne stają się jacuzzi tarasowe. Odprężająca kąpiel blisko natury, ale też o krok od domu to cudowny sposób na odpoczynek.

Kompaktowe i lekkie jacuzzi tarasowe

Montując jacuzzi na tarasie należy zwrócić uwagę na nośność konstrukcji – tzn. dopuszczalne obciążenie tarasu. Wybierając jacuzzi trzeba sprawdzić nie tylko na wagę samego urządzenia, ale jego wagę z wodą i osobami. Takie obciążenie jest znacznie wyższe niż waga jacuzzi. Ważne są też wymiary urządzenia.

Na tarasie zazwyczaj najlepiej sprawdzają się mniejsze jacuzzi i balie np. elektryczna balia z jacuzzi BEST. Balia jest bardzo nowocześnie wyposażona i ma stosunkowo nie wielkie wymiary (średnica zewnętrzna 180 cm). Wraz z wodą i sześcioma osobami może ważyć około 1 800 kg. Jeśli to za dużo możesz wybrać jeszcze mniejszą opcję – drewnianą wannę ogrodową dla dwojga – wanna SPA II. Wanna jest bardzo kompaktowa (160 x 88cm) i lżejsza, a kąpiel w niej równie przyjemna. 

Trwałe i odporne jacuzzi na taras

Jacuzzi postawione na tarasie narażone jest na warunki zewnętrzne jak zmiany temperatur, działanie drobnoustrojów, a w przypadku nie zadaszonych tarasów także na opady i promieniowanie słoneczne. By jacuzzi tarasowe było naturalne i zarazem odporne na te czynniki polecamy urządzenia z drewnianą obudową Thermowood. Drewniane jacuzzi wygląda rewelacyjnie i pasuje praktycznie do każdej aranżacji tarasu, zarówno tych nowoczesnych jak i utrzymanych w wiejskim stylu. 

Drewno termiczne użyte do obudowy jacuzzi to bardzo trwały i odporny materiał. Dzięki skomplikowanej obróbce termicznej drewno nie pęcznieje, nie zmienia wymiarów, jest odporne na działanie bakterii i grzybów. Jacuzzi z Thermowood cieszą się wysoką jakością i doskonałym wyglądem przez wiele lat. 

Całoroczne i energooszczędne jacuzzi tarasowe

Jacuzzi kojarzy nam się z latem i wakacjami. Często nie zdajemy sobie sprawy jak może być przyjemna gorąca kąpiel na dworze w czasie zimy i mrozu. To coś wyjątkowego i bardzo przyjemnego. Dlatego wybierając jacuzzi na taras warto wybrać urządzenie całoroczne. Ulokowanie jacuzzi na tarasie zimą ma niebywałe plusy. Możemy w szlafroku i kąpielówkach wybiegnąć na taras i wskoczyć do gorącej wody.

Drewniane jacuzzi tarasowe dostosowane do użytku latem i zimą powinno być wyposażone w izolację arktyczną. To specjalna powłoka o grubości około 30-40 mm znajdująca się między wewnętrznym wkładem, a drewnianą obudową. Izolacja skutecznie zatrzymuje ciepło, co przyczynia się do mniejszych kosztów ogrzewania. Niezbędna jest także gruba pokrywa izolacyjna, które zatrzymuje ciepło, gdy z balii nie korzystamy.

Więcej informacji na temat drewnianych balii >