Balia ogrodowa elektryczna z filtrem wody

Piec elektryczny to najwygodniejszy, najtańszy i praktycznie bezobsługowy sposób na ogrzewanie wody w balii. Balie ogrodowe elektryczne połączone z termostatem i filtrem wody zapewniają czystą i gorącą wodę 24h na dobę.

Balia Best Electric & Arctic

Balia elektryczna z wkładem, izolacją arktyczną -30°C, aeromasażem i filtrem wody

Balia Natural Electric

Drewniana balia elektryczna z filtrem wody i aeromasażem

Balia Natural Electric Pro​

Drewniana balia elektryczna z filtrem wody, aero i hydromasażem 

Balia Luxury Electric Arctic

Drewniana balia elektryczna, kwadratowa z izolacją arktyczną -30°C, filtrem wody, aero i hydromasażem

Obsługa i utrzymanie balii ogrodowej elektrycznej

Balia ogrodowa elektryczna - relaks na co dzień

Balia ogrodowa elektryczna jest idealnym rozwiązaniem dla osób które cenią sobie komfortową i prostą obsługę oraz możliwość korzystania z balii w dowolnym momencie bez wcześniejszego przygotowania – nalewania i kilku godzinnego nagrzewania wody jak ma to miejsce w przypadku pieców na drewno i gaz.

Balia elektryczna z filtrem wody doskonale sprawdzi się również w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych z zewnętrzną strefą SPA. W takich obiektach szczególnie ważny jest nieograniczony dostęp do gorącej balii o każdej porze dnia oraz czysta i świeża woda wolna od zanieczyszczeń. 

Dostarczyliśmy setki balii elektrycznych do ośrodków w całej Polsce. Zobacz nasze realizacje

Nagrzewanie i podtrzymywanie ciepła w balii elektryczne

Fińskie balie elektryczne wysposażone są w grzałki 3kW, co w zupełności wystarcza do ogrzewania balii 1000l.

Pierwsze nagrzewanie balii elektrycznej trwa około 12 – 15 godzin – w zależności od temperatury wody i otoczenia. Następnie termostat automatycznie utrzymuje pożądaną temperaturę, by z balii ogrodowej można było skorzystać w każdej chwili. Gdy temperatura wody spadnie, piec uruchamia się i ją dogrzewa.

W baliach elektrycznych bardzo ważna jest odpowiednia izolacja, która minimalizuje straty ciepła.

ogrodowe balie elektryczne z filtrem wody

Zużycie energii przez piec elektryczny

Piec elektryczny zużywa niewiele energii na dogrzanie wody, dzięki zastosowaniu w baliach elektrycznych drewna termicznego, które dobrze zatrzymuje ciepło oraz pokrywy izolacyjnej. 

Większość balii elektrycznych poza warstwą Thermowood posiada także bardzo uczynną izolację arktyczną ARCTIC. Dzięki niej mogą pracować bardzo ekonomicznie nawet w czasie mroźnych zim, gdy temperatura powietrza spada do -30°C. 

Koszt utrzymywania ciepłej wody (około 37°C) w balii elektrycznej z izolacją ARCTIC z pokrywą wynosi średnio około 5kWh dziennie, czyli niespełna 3 zł. (Zobacz raport)

Sterowanie temperaturą wody w balii elektrycznej

Jeśli przez dłuższy czas nie zamierzamy korzystać z balii ogrodowej możemy zmniejszyć temperaturę wody, co zminimalizuje koszty ogrzewania. Możemy to wykonać na panelu sterowania wewnątrz podestu lub za pomocą smartphone w aplikacji do zdalnego sterowania balią. 

Aero i hydromasaż w balii elektyrcznej

Balie elektryczne ScandiSpa wyposażone są w zależności od modelu w:

  • Aeromasaż – delikatny masaż sprężonym powietrzem. Rozluźnia ciało i koi nerwy. 6 dysz aeroamsażu jest montowanych na dnie balii.
  • Hydromasaż – intensywny masaż biczami wodnymi. Ma szereg pozytywnych właściwości – poprawia krążenie krwi, łagodzi ból, koi układ nerwowy itd. Dysze hydroamsażu  montowane są na ścianach balii, by intensywnie ostukiwać plecy.

Balia elektryczna z filtrem - czystą woda na długo

W fińskich baliach piec elektryczny połączony jest z niezawodnym systemem filtracji. Dzięki odpowiedniej technologii filtr wody wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, które dostały się do balii jak np. liście, trawa, owady.

Odpowiednia filtracja i stosowanie chemii bakteriobójczej sprawia, że woda pozostanie czysta przez 6 – 8 tygodni. Balia ogrodowa z filtrem do doskonały wybór do ośrodków komercyjnych, w których balia jest używana każdego dnia przez wielu gości.

Instalacja w ogrodzie balii ogrodowej elektrycznej

Do instalacji balii elektrycznej z filtrem wody należy przygotować kabel elektryczny 230V w standardzie ogrodowym. Instalacje elektrycznej balii powinien wykonać elektryk z uprawnieniami wg. instrukcji. Podłoże pod balię, piec i ewentualne schodki musi być równe i stabilne.

balie ogrodowe z filtrem wody

Nie wiesz jaką balię elektryczną wybrać?
Chcesz poznać cennik wszystkich saun i balii ogrodowych?
Napisz do nas.