Balia na tarasie czy balia ogrodowa w zabudowie?

Szukasz balii idealnej na taras lub takiej, która sprawdzi się w całkowitej zabudowie? Przeczytaj kilka wskazówek i zobacz inspiracje od naszych klientów, które pomogą Ci zaplanować Twoją przestrzeń relaksu z balią ogrodową.

balia-ogrodowa
balia-ogrodowa-zabudowana

Balia ogrodowa BEST na tarasie i do zabudowy

Fińska balia BEST Electric & Arctic to najczęściej wybierana balia z naszej oferty. Jej ogromną zaletą jest wygodna i prosta obsługa.

  • Woda w balii ogrzewana jest elektryczną grzałką. Za odpowiednią temperaturę wody w dzień i w nocy odpowiada termostat.
  • System filtracyjny wraz z regularną dezynfekcją pozwala cieszyć się czystą wodą przez długi czas. Wymiana wody ograniczona jest do kilku razy w roku.
  • Balia posiada izolację arktyczną dna i ścian, co pozwala na kąpiele nawet w czasie mrozów do -30°C.
  • Masaż sprężonym powietrzem dodaje kąpielom niesamowitych wrażeń i odpręża całe ciało.

 

Balia ogrodowa BEST świetnie sprawdza się na tarasie i pozwala na relaks w dogodnym momencie. Możesz ją po prostu położyć na tarasie lub częściowo, a nawet całkowicie zabudować.  

Balia położona na tarasie

Balia na tarasie to najczęściej wybierana opcja przez naszych klientów. Zapewne ze względu na łatwość instalacji. Należy jednak pamiętać, że balia wypełniona wodą, z której korzysta 6 osób, waży ok. 1800 kg. Podczas instalacji jacuzzi na tarasie lub w podobnym miejscu należy wziąć pod uwagę nośność konstrukcji.

balia-na-tarasie
balia-na-tarasie
balia-na-tarasie

Balia częściowo wpuszczona w taras

Jeśli chcesz zabudować balię w tarasie polecamy częściowe wpuszczenie balii w taras ok. 30 – 40 cm nad powierzchnią. Taki układ sprawia, że wchodzenie i wychodzenie z balii jest znacznie łatwiejsze. Drewniana balia w takiej konfiguracji wygląda naprawdę dobrze.

W przypadku balii ogrodowej w zabudowie należy pamiętać o tym, aby zachować dostęp serwisowy.

balia-ogrodowa-w-zabudowie
balia-ogrodowa-zabudowana
jacuzzi-zabudowane

Balia ogrodowa w całkowitej zabudowie

Jest możliwe także całkowite wpuszczenie balii w taras, w taki sposób, że nad tarasem znajduje się tylko rant wkładu wewnętrznego. Jest to bardzo efektywne rozwiązanie, ale przy takim układzie zalecamy montaż barierki, która ułatwi wchodzenie i wychodzenie z jacuzzi.

Podobnie jak przy balii częściowo zabudowanej w taras, należy przewidzieć klapę rewizyjną o wymiarze 80 cm. Ma to na celu zapewnienie serwisantowi dostępu do maszynowni. Należy również przewidzieć przestrzeń serwisową 70 cm wokół pozostałych boków.

jacuzzi-calkiem-zabudowane
zabudowane-jacuzzi

Jak prawidłowo przygotować podłoże pod balię?

Balię ogrodową można umieścić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Należy jednak pamiętać o płaskim i stabilnym podłożu –  to warunek prawidłowej instalacji balii ogrodowej, bezpiecznego użytkowania oraz trwałości balii. Oto kilka propozycji odpowiednego podłoża pod beczkę:

  • Konstrukcja drewniana
  • Paleta
  • Kamień
  • Kostka
  • Gryz
 

Balia nie może był położona bezpośrednio na ziemi lub trawie, ponieważ w ten sposób blokujemy wentylację od spodu oraz umożliwiamy rozwój roślinności pod balią.

balia-podloze
balia-ogrodowa-podloze
balia-ogrodowa-podloze