Wanna ogrodowa dla dwojga

Wybierając balię lub jacuzzi do ogrodu często oglądamy duże modele 6 i 8 osobowe. Warto się jednak zastanowić czy taka duża przestrzeń jest nam potrzebna? Może okazać się, że najczęściej będziemy relaksować się w kameralnej atmosferze tylko we dwoje. Wtedy lepszym wyborem będzie mniejsza drewnianą wanna z jacuzzi, która oszczędzi Twój czas i pieniądze.

Ekonomiczna balia i jacuzzi dla dwojga

Drewniana wanna ma stosunkowo nie wielką pojemność – 590l. W praktyce do kąpieli wystarczy wlać około 330l wody. W porównaniu duże balie czy jacuzzi potrzebują nawet 4 razy więcej. Mniejsza pojemność rodzi wiele zalet wanna ogrodowej:

  • Krótki czas napełniana wanny – wystarczy zaledwie kwadrans. Jeśli masz w ogrodzie dostęp do ciepłej wody już po 15 minutach możesz cieszyć się gorącą kąpielą pod gołym niebem.
  • Niewielkie zużycie wody – tylko 330. Oszczędzasz wodę i możesz pozwolić sobie by co kąpiel nalać świeżej wody, a co za tym idzie… 
  • Kąpiel bez użycia chemii– nie musisz stosować żadnych środków chemicznych jeśli do każdej kąpieli nalejesz świeżej wody. 
  • Krótki czas nagrzewania wody – jeśli nalewasz do wanny zimnej wody wystarczy około 1-2 godzin nagrzewania wody by była ciepła i gotowa do kąpieli.
  • Małe zużycie energii, gazu lub drewna – mniejsza ilości wody przyczynia się do dużej oszczędności energii, gazu lub drewna w zależności od wyboru pieca grzewczego
  • Małe gabaryty – nie zawsze w ogrodzie jest miejsce na duże jacuzzi. Wanna ogrodowa o wymiarach 133 x 70 cm to idealne rozwiązanie dla mniejszych ogrodów, tarasów i nie tylko.
  • Lekka konstrukcja – około 80 kg i nie ma problemu z transportem i przenoszeniem wanny.
  • Nowoczesne akcesoria – aeromasaż – jacuzzi i oświetlenie LED. Do drewnianej wanny możesz dokupić luksusowe wyposażenie, które sprawi, że kąpiele będą jeszcze bardziej przyjemne. 

Wybór wanny do ogrodu

Ważnym aspektem przy wyborze wanny do ogrodu jest sposób ogrzewania lub jego brak:

  • Wanna bez pieca – idealna, gdy w ogrodzie masz dostęp do ciepłej wody, wtedy nie potrzebujesz dodatkowego ogrzewania balii.
  • Wanna z piecem – koniecznie, gdy w ogrodzie masz dostęp do zimnej wody. Do wyboru są piece na drewno, na gaz lub na prąd. Dzięki nim w szybkim czasie podgrzejesz wodę do odpowiedniej temperatury.

 

Innym ważną kwestią jest wybór rzetelnego producenta. Wanna powinna być wykonana z drewna o podwyższonej trwałości np. Thermwood. To pewność, że mimo upływu lat wanna zachowa elegancki wygląd i szczelność. Dodatkowo drewno modyfikowane termiczne wpływa na dobrą izolację balii co przyczynia się do małej straty ciepła.


Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na skandynawskie wanny ogrodowe>