Fińska sauna ogrodowa od producenta

Rozpowszechnienie saun ogrodowych zawdzięczamy Finom. Do dziś są oni jednymi z najlepszych producentów suchych saun na świecie. Fińskie balie i sauny są bardzo wytrzymałe, odporne na skrajne temperatury i funkcjonalne.

Sauna – procedura i właściwości

Z fińskiej sauny należy korzystać wg. określonej procedury. Po wejściu do sauny zaleca się zajęcie miejsca niżej i stopniowo po określonym czasie można zmieniać usytuowanie na wyższe. Podczas seansu należy mieć na sobie jak najmniej tkanin, wystarczy opasać się ręcznikiem. Po ok. 15 minutach należy się schłodzić, można do tego wykorzystać natrysk lub balię czy wannę z chłodną wodą. Następnie zabieg można powtórzyć. Łączny czas korzystania z tego typu sauny nie powinien przekraczać 40 minut.

 

Seans w saunie to jeden z najpopularniejszych zabiegów rozgrzewających ciało. Saunowanie m.in. zwiększa ilość czerwonych krwinek, wspiera gospodarkę tlenową, przyspiesza również proces przemiany materii i poprawia wydolność organizmu. Regularne korzystanie z sauny zmniejsza podatność na sezonowe infekcje i hartuje organizm. 

Termiczne drewno – sekret producenta saun

Najlepsze jakościowo sauny ogrodowe zbudowane są z Thermowood. To drewno poddane wielogodzinnej obróbce termicznej z użyciem wysokiej temperatury i pary wodnej. Proces termiczny gwarantuje długą żywotność drewna do nawet 30 lat. Sauny ogrodowe z termicznego drewna świetnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Drewno jest odporne na skrajne temperatury, wszelkie opady atmosferyczne i działanie mikroorganizmów.

Rodzaje saun ogrodowych od fińskiego producenta

Firma ScandiSpa oferuje fińskie sauny ogrodowe w dwóch kształtach. Sauna Tube przypomina pionową beczką, przeznaczoną dla 5 osób, natomiast Sauna Barrel to pozioma beczka z miejscem dla 6 osób. Poza tym sauna Barrel może służyć jako domek letniskowy. Oba produkty nadają się do całorocznego użytkowania.

Ogrzewanie sauny – elektrycznie lub piecem na drewno

Fiński producent saun ogrodowych wyróżnia 2 sposoby ogrzewania. Pierwszą opcją jest piec opalany drewnem (16,5 kW). Jest to tradycyjna metoda i ma swój wyjątkowy klimat, lecz dla wyjątkowo aktywnych i zapracowanych osób może okazać się nieco uciążliwa. Opcja z piecem elektrycznym (6 kW) jest bardziej komfortowa, procedura ogrzewania polega tylko na uruchomieniu pieca i odczekaniu wyznaczonego czasu – ok. 20 min. Dodatkowo w obu przepadkach sauna bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, zawdzięcza to zastosowaniu drewna termicznego. Nagrzewanie jest stosunkowo krótkie, a podtrzymanie ciepłej temperatury jest zdecydowanie tańsze, niż w przypadku saun wykonanych ze zwykłego drewna.

Fińskie sauny o każdej porze roku

Sauny ogrodowe pięknie wyglądają o każdej porze roku, z łatwością można je wpasować w ogrodowy krajobraz. Istotny jest naturalny wygląd, są wykonane z dobrej jakości drewna i świetnie się prezentują przez długie lata. Dodatkowo fiński producent zadbał o najmniejsze detale, włącznie z możliwością wyboru koloru pokrycia dachowego, będącego kolejnym zabezpieczeniem produktu.

Dostawa i instalacja fińskiej sauny w ogrodzie

Realizacja zamówienia na terenie Polski trwa zazwyczaj od 6 do 8 tygodni. Sauna dostarczana przez firmę transportową prosto od Fińskiego producenta za pośrednictwem polskiego dealera ScandiSpa. W momencie dostawy sauna jest niemalże w całości złożona. Bardzo istotna jest kwestia podłoża, na którym planowane jest umieszczenie produktu. Zaleca się przygotowanie równego i stabilnego podłoża, takiego jak: kostka, kamień czy konstrukcja drewniana.