Ile kosztuje ruska bania? Co wpływa na cenę sauny ogrodowej?

Na cenę ruskiej bani ma wpływ jakość użytych materiałów, kształt beczki, rozmiar oraz sposób ogrzewania.

Poznaj ceny tej specyficznej sauny ogrodowej i wybierz wariant dla siebie.

Ile kosztuje sauna ruska bania z Thermowood?

W ofercie ScandiSpa znajdziesz ruskie banie, czyli sauny ogrodowe beczki z najwyższej jakości Thermowood. To drewno pozyskane z fińskiej sosny, poddane nawet 100 godzinnym procesom termowania. Podczas obróbki termicznej z drewna usuwana jest żywica i wilgoć.

  • Uzyskane drewno staje się materiałem trwalszym, odporniejszym na warunki atmosferyczne i mniej podatnym na skręcenia.
  • Thermowood ma również lepsze właściwości izolacyjne co wpływa korzystnie na czas i koszt ogrzewania sauny.
  • Dodatkowo podczas nagrzewania drewno termiczne wydziela przyjemną, sosnową woń.
 

Dach saun pokryty jest gontem bitumiczny, który chroni ruską banię przed intensywnymi opadami.

Sauny występują w dwóch modelach w kształcie pionowej i poziomej beczki z piecem na drewno lub elektrycznym. W ofercie ScandiSpa znajdziesz także saunę z praktycznym przedsionkiem.

Ile zatem kosztuje ruska bania z Thermowood? Wysoka jakość saun z Thermowood oraz ich żywotność do nawet 30 lat przekłada się na ich cenę, która oscyluje od 30 000 zł do 43 000 zł.

Przyjrzyjmy się przedziałom cenowym i różnicom w poszczególnych modelach.

Sauna ogrodowa elektryczna - cena ok. 30 tys. zł

Często zaskakuje fakt, że sauna ogrodowa z piecem elektrycznym jest w niższej cenie niż z piecem na drewno. Jednak to całkiem logiczne. Piec elektryczny o mocy 6kW jest mniejszy i nie wymaga instalacji komina. Korzystanie z niego jest proste i wygodne. Jedyną niedogodnością jest czas nagrzewania sauny – piec elektryczny potrzebuje na to około 40 min – to dwa razy dłużej niż w przypadku pieca na drewno.

Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić na zakupie ruskiej bani, cenisz sobie wygodę i nie będzie dla Ciebie problemem dłuższy czas nagrzewania sauny wybierz ogrzewanie elektryczne. W ofercie ScandiSpa znajdziesz dwa modele sauny ogrodowej elektrycznej w cenie około 30 tysięcy złotych – TUBE w kształcie pionowej beczki dla 5 osób i BARREL w kształcie poziomej beczki dla 6 osób.

 

Sauna Ogrodowa TUBE

5 osobowa| Piec elektryczny 6kW

Ruska Bania BARREL

6 osobowa | Piec elektryczny 6kW

Ruska bania opalna drewnem - cena ok. 35 tys. zł

Te same modele saun ogrodowych – TUBE i BARREL występują również w wersji opalnej drewnem Piec na drewno o mocy 16,5kW szybko nagrzewa powietrze w ruskiej bani – już w ciągu 20 min. Zaletą takiego ogrzewania jest również mobilność beczki. Sauna z piecem na drewno nie potrzebuje przewodów instalacyjnych, więc możemy ją dowolnie przemieszczać, a nawet zainstalować na kołach. Cena sauny z piecem na drewno jest nieco wyższa, że względu na większy rozmiar pieca oraz komin, który odprowadza dym na zewnątrz.

Ruska bania z piecem na drewno to dobra opcja dla tych, który mają pod dostatkiem drewna i cenią sobie szybkie i naturalne ogrzewanie. Minusem takiego pieca jest potrzeba magazynowania drewna i konieczność pilnowania ognia.

Sauna Ogrodowa TUBE

5 osobowa | Piec na drewno 16.5kW

Ruska Bania BARREL

6 osobowa | Piec na drewno 16.5kW

Duża sauna ogrodowa beczka z przedsionkiem cena od 38 tys. złotych

Przedsionek w saunie to dodatkowe pomieszczenie między ogrodem, a nagrzewaną komorą. Można się w nim wygodnie przebrać, zostawić napoje itd. Przedsionek w ruskiej bani powoduje zwiększenie jej wymiarów o 90 cm, stąd cena ruskiej bani z przedsionkiem jest wyższa.

W ofercie ScaniSpa tylko model BARREL występuje w wersji rozbudowanej o przedsionek. Sauna beczka z przedsionkiem może być ogrzewana elektrycznie (cena ok. 38 tys. złotych) lub piecem na drewno (cena koło 43 tys. złotych).

Sauna Ogrodowa Beczka BARREL XL z przedsionkiem

6 osobowa | piec elektryczny lub na drewno

A może coś więcej? Ogrodowe Spa z ruską banią, wanną i balią

Spodziewałeś się wyższych cen? Jeśli dysponujesz większymi środkami na strefę relaksu w ogrodzie warto obok sauny postawić drewnianą wannę i balię.

Drewniana wanna to idealne miejsce do schładzania po gorącym seansie w ruskiej bani. Naprzemienne nagrzewanie i schładzanie ciała to najważniejsza zasada prawidłowego saunowania.

Balia ogrodowa służy do gorących kąpieli pod gołym niebem. Można ją wyposażyć w przyjemny aeromasaż, dzięki czemu ciało będzie bardziej zrelaksowane. Odpowiednia izolacja sprawia, że z balii można z powodzeniem korzystać przez cały rok.

Nie wiesz jaką ruską banie wybrać?
Chcesz poznać cennik saun i balii ogrodowych?
Zadzwoń lub napisz do nas.