Na cenę ruskiej bani ma wpływ jakość użytych materiałów, kształt beczki, rozmiar oraz sposób ogrzewania.
Poznaj ceny tej specyficznej sauny ogrodowej i wybierz wariant dla siebie.
W ofercie ScandiSpa znajdziesz ruskie banie, czyli sauny ogrodowe beczki z najwyższej jakości Thermowood. To drewno pozyskane z fińskiej sosny, poddane nawet 100 godzinnym procesom termowania. Podczas obróbki termicznej z drewna usuwana jest żywica i wilgoć.
Dach saun pokryty jest gontem bitumiczny, który chroni ruską banię przed intensywnymi opadami.
Sauny występują w dwóch modelach w kształcie pionowej i poziomej beczki z piecem na drewno lub elektrycznym. W ofercie ScandiSpa znajdziesz także saunę z praktycznym przedsionkiem.
Ile zatem kosztuje ruska bania z Thermowood? Wysoka jakość saun z Thermowood oraz ich żywotność do nawet 30 lat przekłada się na ich cenę, która oscyluje od 30 000 zł do 43 000 zł.
Przyjrzyjmy się przedziałom cenowym i różnicom w poszczególnych modelach.
Często zaskakuje fakt, że sauna ogrodowa z piecem elektrycznym jest w niższej cenie niż z piecem na drewno. Jednak to całkiem logiczne. Piec elektryczny o mocy 6kW jest mniejszy i nie wymaga instalacji komina. Korzystanie z niego jest proste i wygodne. Jedyną niedogodnością jest czas nagrzewania sauny – piec elektryczny potrzebuje na to około 40 min – to dwa razy dłużej niż w przypadku pieca na drewno.
Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić na zakupie ruskiej bani, cenisz sobie wygodę i nie będzie dla Ciebie problemem dłuższy czas nagrzewania sauny wybierz ogrzewanie elektryczne. W ofercie ScandiSpa znajdziesz dwa modele sauny ogrodowej elektrycznej w cenie około 30 tysięcy złotych – TUBE w kształcie pionowej beczki dla 5 osób i BARREL w kształcie poziomej beczki dla 6 osób.
Te same modele saun ogrodowych – TUBE i BARREL występują również w wersji opalnej drewnem Piec na drewno o mocy 16,5kW szybko nagrzewa powietrze w ruskiej bani – już w ciągu 20 min. Zaletą takiego ogrzewania jest również mobilność beczki. Sauna z piecem na drewno nie potrzebuje przewodów instalacyjnych, więc możemy ją dowolnie przemieszczać, a nawet zainstalować na kołach. Cena sauny z piecem na drewno jest nieco wyższa, że względu na większy rozmiar pieca oraz komin, który odprowadza dym na zewnątrz.
Ruska bania z piecem na drewno to dobra opcja dla tych, który mają pod dostatkiem drewna i cenią sobie szybkie i naturalne ogrzewanie. Minusem takiego pieca jest potrzeba magazynowania drewna i konieczność pilnowania ognia.
Przedsionek w saunie to dodatkowe pomieszczenie między ogrodem, a nagrzewaną komorą. Można się w nim wygodnie przebrać, zostawić napoje itd. Przedsionek w ruskiej bani powoduje zwiększenie jej wymiarów o 90 cm, stąd cena ruskiej bani z przedsionkiem jest wyższa.
W ofercie ScaniSpa tylko model BARREL występuje w wersji rozbudowanej o przedsionek. Sauna beczka z przedsionkiem może być ogrzewana elektrycznie (cena ok. 38 tys. złotych) lub piecem na drewno (cena koło 43 tys. złotych).
Spodziewałeś się wyższych cen? Jeśli dysponujesz większymi środkami na strefę relaksu w ogrodzie warto obok sauny postawić drewnianą wannę i balię.
Drewniana wanna to idealne miejsce do schładzania po gorącym seansie w ruskiej bani. Naprzemienne nagrzewanie i schładzanie ciała to najważniejsza zasada prawidłowego saunowania.
Balia ogrodowa służy do gorących kąpieli pod gołym niebem. Można ją wyposażyć w przyjemny aeromasaż, dzięki czemu ciało będzie bardziej zrelaksowane. Odpowiednia izolacja sprawia, że z balii można z powodzeniem korzystać przez cały rok.