Záhrada kaďa s vonkajšou pieckou na drevo

“Kachle na drevo sú tradičným a efektívnym spôsobom ohrevu.”

Kaďa na drevo ako vynikajúca voľba na víkend

Kaďa s pieckou na drevo je ideálna na víkendovú relaxáciu. Pre použitie stačí naplniť kaďu vodou a ohriať ju. Po okúpaní je vhodné vodu vypustiť najneskôr na druhý deň (to platí pre všetky kade na trhu, ktoré nie sú vybavené nútenou cirkuláciou vody). Ak chcete používať horúcu kaďu každý deň, odporúčame ju doplniť filtračným systémom alebo elektrickým ohrevom s automatickým filtračným systémom.

Ohrev a udržiavanie tepla v kadi s ohrevom na drevo

Na ohrev vody postačí založiť oheň v piecke. Prvé zahrievanie trvá asi 2-4 hodiny, v závislosti od teploty vody a okolia. Dobu ohrevu skrátite použitím izolačného krytu. Ak chcete udržať vodu teplú počas celého kúpeľa, stačí občas priložiť drevo do piecky.

balie z piecem na drewno
balie z piecem na drewno

Spotreba dreva v záhradnej kadi

Množstvo dreva použitého na ohrev závisí od sezóny, teploty okolitého vzduchu a iných poveternostných podmienok a samozrejme od kvality dreva. Vo všeobecnosti by však malo postačiť 1-1,5 košíka suchého dreva alebo 1 balenie drevených brikiet.

Montáž kade s vonkajšou pieckou na drevo

V prípade piecky na drevo sa odporúča umiestniť ju 15 cm alebo 30 cm pod úroveň suda (v závislosti od modelu piecky). Je to dôležité z dôvodu cirkulácie vody- vďaka takémuto usporiadaniu sa gravitáciou voda v kadi prirodzene premieša. Nie je teda potrebné používať miešadlo ako v prípade vnútorných piecok. Podklad pod kaďu, bojler a prípadne schodíky musia byť rovné a stabilné

Vyberte si balík s kachľami na drevo:

Kaďa Simple Wood

Kaďa ohrievaná drevom

Kaďa Natural Wood 1

Piecka na drevo

Kaďa Natura Wood 2

Piecka na drevo + moderné vybavenie

Kaďa Natural Wood 3

Piecka na drevo + plastifikačný náter