Záhrada kaďa s vonkajšou pieckou na drevo

Kachle na drevo sú tradičným a efektívnym spôsobom ohrevu záhradnej kade.

Kaďa na drevo ako vynikajúca voľba na víkend

Kaďa s pieckou na drevo bude ideálna na víkendovú relaxáciu, napríklad niekoľkokrát za mesiac. Ak chcete kaďu použiť, nalejte do nej vodu, ohrejte ju, okúpte sa vodu zvyčajne v rovnaký deň vylejte (to platí pre všetky kade na trhu, ktoré nie sú vybavené nútenou cirkuláciou vody). Voda bez núteného obehu, filtrácie a chémie môže stáť v kadi maximálne dva dni. Ak chcete používať horúcu kaďu každý deň, odporúčame filtračný systém alebo elektrický ohrev s automatickým filtračným systémom.

Ohrev a zadržiavanie tepla v kadi s ohrevom na drevo

Na ohrev vody je potrebné zapáliť oheň v piecke a uistiť sa, že nezhasol. Prvé zahrievanie trvá krátko – asi 2-4 hodiny, v závislosti od teploty vody a okolia. Dobu ohrevu skracuje použitie izolačného krytu. Teplo vždy uniká hore, a dobrý kryt ho účinne zastaví. Ak chcete udržať vodu počas kúpeľa teplú, občas je potrebné do piecky priložiť drevo.

balie z piecem na drewno
balie z piecem na drewno

Spotreba dreva v záhradnej kadi

Množstvo dreva použitého na ohrev závisí od sezóny, schopnostiach osoby rozpaľujúcej oheň, poveternostných podmienok a kvality dreva. Podľa našich skúseností je na ohrev vody potrebný 1 – 1,5 košíka suchého dreva alebo 1 balenie drevených brikiet.

Montáž kade s vonkajšou pieckou na drevo

V prípade piecky na drevo sa odporúča umiestniť ju 15 cm alebo 30 cm pod úroveň suda (v závislosti od modelu piecky). Je to dôležité z dôvodu cirkulácie vody. Vďaka tomuto usporiadaniu sa gravitáciou voda v kadi prirodzene premieša. Nie je potrebné používať miešadlo ako v prípade vnútorných piecok. Podklad pod kaďu, bojler a prípadne schodíky musí byť rovný a stabilný.

Vyberte si balík s kachľami na drevo:

Kaďa Simple Wood

Kaďa ohrievaná drevom

Kaďa Natural Wood 1

Piecka na drevo

Kaďa Natura Wood 2

Piecka na drevo + moderné vybavenie

Kaďa Natural Wood 3

Piecka na drevo + plastifikačný náter