Záhradná kaďa s elektrickým ohrevom

Elektrický bojler je najpohodlnejší, najlacnejší a prakticky bezúdržbový spôsob vykurovania záhradnej kade. Umožňuje vám používať kaďu denne.

Kaďa na elektrinu pre každodennú relaxáciu

Kaďa s elektrickým ohrievačom je ideálna pre ľudí, ktorí ocenia pohodlnú a jednoduchú manipuláciu a schopnosť používať kaďu v ľubovoľnom momente. Elektrický ohrev sa hodí aj pre hotely, penzióny či rekreačné strediská s vonkajšou kúpeľnou zónou. V takýchto zariadeniach je obzvlášť dôležitý neobmedzený prístup do horúcej kade kedykoľvek počas dňa bez predchádzajúcej prípravy.

Ohrev kade a udržiavanie teploty v elektricky ohrievanej kadi

Prvé zahrievanie trvá asi 12 – 15 hodín, v závislosti od teploty vody a okolia. Potom sa vďaka termostatu automaticky udržiava teplota tak, aby sa kaďa mohla kedykoľvek použiť. Keď teplota vody klesne, spustí sa ohrev a vodu zohreje. Je veľmi dôležité použiť izolačný kryt, ktorý minimalizuje tepelné straty.

Spotreba energie pri ohreve elektrinou

Boiler nespotrebuje veľa energie na ohrev vody vďaka použitiu tepelne ošetreného dreva, ktoré dobre zadržiava teplo a izolačnému krytu. Niektoré kade majú okrem vrstvy Thermowood veľmi účinnú arktickú izoláciu. Vďaka nej môžu pracovať veľmi ekonomicky aj počas chladných zím, kedy teplota vzduchu klesne až na -30°C. Náklady na udržiavanie teplej vody (cca 37°C) v arktickej kadi s krytom a elektrickým ohrevom dosahujú v priemere okolo 5kW za deň, čo je menej ako 70 centov.

ogrodowe balie elektryczne
balie elektryczne

Elektrický ohrev spolupracuje s vodným filtrom

Vo fínskych kadiach je elektrický ohrev pripojený k spoľahlivému filtračnému systému. Vďaka správnej technológii vodný filter zachytáva všetky mechanické nečistoty, ktoré sa do kade dostávajú. Vhodná filtrácia a použitie baktericídnej chémie udrží vodu čistú po dobu 6 – 8 týždňov.

Montáž kade s elektrickým ohrevom

Na montáž kade s elektrickým ohrevom je potrebný elektrický kábel 230V v záhradnom štandarde. Inštaláciu kade s elektrickým ohrevom musí vykonať elektrikár s príslušnými povoleniami. Podklad pod kaďu, bojler a prípadne schodíky musí byť rovný a stabilný.

Vyberte si elektrické vane

Kaďa Best Electric & Arctic

Elektrický bojler + Arktická izolácia + Moderné vybavenie

Elektrický ohrev + moderná výbava

Kaďa Luxury
Electric & Arctic 1

Elektrický ohrev + Arktická izolácia + Moderné vybevenie + Plastifikačný náter

Kaďa Luxury
Electric & Arctic 2

Elektrický ohrev + Arktická izolácia + Moderné vybevenie + Plastifikačný náter