Wersje językowe
Wybór pieca do balii ogrodowej

Piec do balii ogrodowej - jaki wybrać?

 

Na rynku wyróżniamy 3 typy pieców do balii ogrodowej - na drewno, elektryczne i gazowe. Każdy typ jest dostosowany do innych potrzeb i preferencji. Podpowiadamy jak dokonać właściwego wyboru pieca do balii. 

 

Balia ogrodowa z piecem na drewno - na weekend

Najbardziej powszechne i proste ogrzewanie balii ogrodowej to piec opalany drewnem. By nagrzać balię wystarczy rozpalić ogień w piecu i od czasu do czasu dokładać drewna. Dla jednym może to być forma rekreacji, ale dla innych dosyć uciążliwe zajęcie. Ogrzewanie wody w balii piecem na drewno trwa stosunkowo krótko - od 2 do 4 godzin - w zależności od temperatury wody, otoczenia oraz użytego drewna. Jeśli zdecydujesz się na balię z piecem opalanym drewnem wybierz piec zewnątrz i ulokuj go 10 cm poniżej poziomu balii. Zapewni to grawitacyjną cyrkulację wody, tzn. temperatura wody w całej balii będzie taka sama, bez konieczności mieszania jak w przypadku pieców wewnętrznych.

Dla kogo balia z piecem na drewno? Piec na drewno rekomendujemy na krótkie wypady, weekendowy relaks na działce, dla osób które mają pod dostatkiem drewna i cenią klimat pieca opalanego drewnem.

piec zewnętrzny na drewno do balii ogrodowej

 

Balia ogrodowa z piecem gazowy - komfort na weekend

Nowością na rynku balii ogrodowych jest komfortowe i szybkie ogrzewanie gazowe. Do piecyka podpinamy zwykłą butlę z gazem, którą bez trudu znajdziemy w wielu sklepach. Po około 3 godzinach cieszymy się gorącą kąpielą. Zazwyczaj pół butli wystarcza na cały weekend relaksu. Jest to więc całkiem ekonomiczne rozwiązanie. Ponadto piec gazowy działa bez naszej obsługi, nie musimy go pilnować jak w przypadku pieca na drewno. Wybierając piec gazowy sprawdź czy posiada on odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa CE. Dodatkowo warto zamówić obudowę izolacyjną do pieca i butli, dzięki czemu z uroków balii będziesz mógł korzystać także zimą.

Dla kogo balia z piecem na gaz? Piec gazowy polecamy dla osób, które cenią komfort i wygodą obsługę urządzenia. Z balii mają zamiar korzystać od czasu do czasu, głównie weekendami.

piec gazowy do balii ogrodowej / ruskiej bani

 

Balia ogrodowa z piecem elektrycznym - idealna na co dzień

Najbardziej wygodny i najtańszy sposób na ogrzewanie balii to piec elektryczny. Po pierwszym włączeniu pieca woda nagrzewa się w ciągu 12 - 15 godzin, a następnie temperatura jest automatycznie utrzymywana, by z balii można było skorzystać w każdej chwili. Dzięki zastosowaniu w baliach drewna termicznego, które dobrze trzyma ciepło, piec zużywa minimalne ilości energii. Wg. wyliczeń dzienny koszt utrzymywania ciepłej wody (około 37°C) w balii termicznej przy ogrzewaniu elektrycznym wynosi tylko 2,5 – 3 zł. 

Dla kogo balia na prąd? Balia z piecem elektrycznym jest idealnym rozwiązaniem dla osób które cenią swój komfort, bez obsługowy system, chcą mieć możliwość korzystania z balii codziennie. Szczególnie polecana jest dla hoteli, pensjonatów i salonów spa. 

piec elektryczny do bali ogrodowej

 

Balia ogrodowa z piecem na drewno i elektrycznym - dwa w jednym

Dzięki najnowszym technologią istnieje również możliwość zamontowana w balii ogrodowej dwóch pieców na drewno i elektrycznego. Takie rozwiązanie łączy zalety obydwu piec. Piec na drewno szybko nagrzewa wodę, a piec elektryczny bez obsługi i niskim kosztem utrzymuje odpowiednią temperaturę.

Dla kogo balia hybryda? Balie z hybrydowym ogrzewaniem polecamy dla osób, które z jednej strony cenią atmosferę ognia, z drugiej chcą energooszczędnego i bezobsługowego nagrzewania.

piec elektryczny i na drewno do ruskiej bani

 

Na koniec jeśli już zamówiłeś balię ogrodową z ogrzewaniem, które jednak nie odpowiada Twoim oczekiwaniom, nic nie stoi na przeszkodzie by wymienić piec! Zobacz najlepsze piece do balii ogrodowychi>

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl