Ogród w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od wielu lat cieszy się popularnością zarówno na świecie jak i w Polsce. Niemalże w każdym katalogu z meblami prezentowane są wnętrza nawiązujące do stylu skandynawskiego. Obecnie styl ten coraz częściej staje się inspiracją do urządzania ogrodów.

Styl skandynawski na zewnątrz

Ogrody w stylu skandynawskim charakteryzują się roślinnością odporną na zmienne warunki atmosferyczne, występują w nich drzewa i krzewy iglaste, a także mchy i porosty. Późnym latem i jesienią skandynawskie ogrody często rozkwitają wielobarwnymi wrzosowiskami, które świetnie komponują się ze skalniakami i występującymi również dziko roślinami. Wszystkie elementy znajdujące się w takim ogrodzie powinny być wykonane z naturalnych surowców. Staranny dobór roślin, sprzętów i mebli ogrodowych zapewnia wyjątkowy klimat i styl skandynawskiej przestrzeni.

Meble i sprzęty w ogrodzie skandynawskim

Poza naturalnym drewnem meble w scandi ogrodzie cechują się też wyjątkowo stonowaną paletą barw. Przeważają tam brązy, beże, zielenie i szarości, często przełamywane akcentami czerni lub bieli. Przestrzeń powinna być zagospodarowana w sposób prosty i naturalny. Stoliki, ławki i fotele w minimalistycznym stylu, często w formach brył są charakterystyczne dla skandynawskich projektów. Dla wyjątkowego klimatu warto również stworzyć palenisko przy którym można spędzać czas wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Ciekawym pomysłem jest też zainstalowanie wodnych kaskad, niewielkich oczek wodnych lub czegoś estetycznego i funkcjonalnego jak balia ogrodowa.

Skandynawskie balie ogrodowe

Balie ogrodowe są świetnym dopełnieniem skandynawskiego ogrodu ponieważ umożliwiają relaks pod gołym niebem. Są one ogrzewane, więc przez cały rok można zażywać gorących kąpieli. Dodatkowo większość balii od ScandiSpa posiada aero lub hydromasaż, co nadaje tradycyjnej balii funkcję jacuzzi. Nawiązując do kwestii wizualnych, urządzenia zbudowane są z sosny fińskiej poddanej obróbce termicznej, ponieważ drewno jest odporne na ciężkie warunki atmosferyczne, jest stabilne wymiarowo i estetycznie wygląda. Balia ogrodowa dzięki swojemu minimalistycznemu designowi dobrze się komponuje zarówno w ogrodach w stylu skandynawskim, jak i ogrodach angielskich, wiejskich i nieformalnych.

Skandynawski ogród z fińską sauną

Nieodzownym elementem skandynawskiej kultury jest saunowanie. Dlatego dla zwolenników tej aktywności strzałem w dziesiątkę jest zaopatrzenie się w fińską saunę ogrodową. Podobnie jak balie ogrodowe, sauny również z najwyższą starannością, wykonane są z termo drewna. ScandiSpa w swojej ofercie zawiera 2 typy saun, pierwszym jest Sauna Barrel przeznaczona dla 6 osób. Kształtem przypomina mały, drewniany ale bardzo designerski i nowoczesny domek letniskowy. Drugą propozycją jest przeznaczona dla 5 osób Sauna Tube. Można ją ulokować w mniejszym ogrodzie, ponieważ zajmuje niewiele miejsca.

Skandynawski ogród łączący relaks i klimatyczne otoczenie

Balie, wanny i sauny ogrodowe pięknie komponują się naturalną roślinnością i subtelnie podkreślają ponadczasowy i funkcjonalny skandynawski ogród. Produkty od ScandiSpa umożliwiają relaks na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku. Podsumowując, kąpiel w balii lub seans w saunie razem z najbliższymi może stać się codziennym lub weekendowym rytuałem pozwalającym na zabawę, długie rozmowy i wspólne spędzanie czasu.

Już teraz sprawdź ofertę produktów od ScandiSpa