Mała sauna ogrodowa z Thermowood

Małe sauny ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możemy zrelaksować się w zaciszu domowego ogrodu, a także zadbać o swoje zdrowie. ScandiSpa oferuje kilka rodzajów saun ogrodowych, które różnią się pod względem kształtu czy wymiarów.

mała sauna ogrodowa
mała sauna do ogrodu

Mała sauna ogrodowa Tube – gorący i kameralny seans

Sauna Tube to ekologiczne i tanie rozwiązanie. Ze względu na swój rozmiar, doskonale sprawdzi się w niedużym ogrodzie lub na tarasie.

  • To kompaktowa sauna ogrodowa zaprojektowana na kształt pionowej beczki przy zachowaniu stosunkowo niewielkich rozmiarów (średnica 180 cm/180 cm, wysokość 250 cm)
  • Wewnątrz beczki znajdują się ławeczki, które pomieszczą 5 osób
  • Dach sauny pokryty jest gontem bitumicznym zabezpieczającym saunę przed opadami. Pokrycie dachowe dostępne jest w pięciu kolorach (zielony, czerwony, czerwono – czarny, brązowy i szary)
  • Dwa sposoby ogrzewania: piec opalany drewnem lub piec elektryczny
  • Zbudowana z drewna termicznego Thermowood

Jakie drewno wybrać do sauny?

Decydując się na zakup małej sauny ogrodowej stajemy wyzwaniem, musimy wybrać drewno z którego będzie zrobiona nasza sauna. Wiele osób na tym etapie zastanawia się, czym właściwie jest termodrewno?  W poszukiwaniu informacji można natrafić na „thermowood” czyli termodrewno, które jest poddawane obróbce cieplnej w piecu parowym. Jego temperatura wynosi 150-240 ° C. Wysoka temperatura usuwa z wnętrza drewna pleśń, grzyby resztki żywicy i pasożyty. Termodrewno, jak sama nazwa wskazuje oferuje lepsze właściwości termiczne niż drewno tradycyjne. To zapewnia lepszą izolację, dzięki czemu koszty zużycia energii są znacznie mniejsze. Ponadto, drewna termicznego nie trzeba impregnować, a to oznacza, że jest ekologiczne. To ważna kwestia, podobnie jak ta, że kolor i strukturę drewna możemy podkreślić oraz utrwalić przez regularne olejowanie.

drewniana mała sauna
mała sauna

Sauny od ScandiSpa – relaks o każdej porze dnia i nocy

Małe sauny ogrodowe Tube wybierane są zazwyczaj do małych ogrodów. Często decydują się na nie klienci, którzy kupują je z myślą o użytkowaniu prywatnym. Przebywanie w saunie ma wiele korzyści, między innymi wzmacnia układ odpornościowy, usprawnia procesy oczyszczania organizmu i pozwala skutecznie się odprężyć. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na saunę we własnym ogrodzie.  Dla osób, które planują zakupić saunę na użytek komercyjny lub po prostu wiedzą, że będą saunować w dużym gronie polecamy większe modele – Sauna Barrel lub Barrel XL, które mogą pomieścić więcej osób, a największy model oferuje zamknięty przedsionek w którym można się rozebrać i przygotować do seansu/