Gorąca Beczka do Kąpieli Fiński Producent

Gorąca beczka (inaczej balia ogrodowa, ruska bania) to wielka, drewniana beczka przeznaczona do gorących kąpieli w ogrodzie. To wyjątkowy sposób na relaks na łonie natury. Najtrwalsze gorące beczki montowane z drewna termicznego przez fińskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem.

Termiczne drewno do budowy gorącej beczki

Gorąca beczka lokowana w ogrodzie musi być odporna na destrukcyjne działanie przyrody. Słońce, deszcze, śnieg, bakterie, grzyby, pleśń i ciągły kontakt z wodą zagraża trwałości drewnianej beczki. Dlatego najtrwalsze beczki ogrodowe budowane są z drewna terminczego Thermowood. To fińskie drewno sosnowe poddane ponad 100 godzinnej specjalistycznej obróbce termicznej. Dzięki skomplikowanym procesom materiał nie zmienia wymiarów pod wpływem wody, jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i mikroorganizmów. Żywotność gorącej beczki kąpielowej wykonanej z termicznego drewna wynosi nawet 20-30 lat.

Producent gorących beczek do kąpieli w ogrodzie

Produkcja drewnianych beczek kąpielowych nie jest prosta. Prekursorami balneoteriapi są Finowie i tam też produkowane są najlepsze gorące beczki. Balie budowane są z trwałych materiałów i sprawdzonych podzespołów. Wyposażone są w nowoczesne akcesoria oraz komfortowe piece.

Fiński producent szczyci się Międzynarodowym Certyfikatem Jakości ISO 9001:2015. To pewność zakupu niezawodnego i sprawdzonego urządzenia. Fiński producent udziela na gorącej beczki 24 miesięcznej gwarancji dla klientów indywidualnych i 12 miesięcznej dla firm.

 

Ogrzewanie gorącej beczki kąpielowej

Fiński producent opatentował aż 4 sposoby nagrzewania wody do kąpieli w gorącej beczce:

Gorąca beczka - drewniana czy z wkładem?

Pod kątem wizualnym i praktycznym gorące beczki kąpielowe można podzielić na dwie kategorie:

  • Gorące beczki wykonane tylko z drewna – Zarówno w środku jak i na zewnątrz balii znajdują się drewniane deski. Wewnątrz dodatkowo umieszczone są drewniane ławeczki. To bardzo oryginalne rozwiązanie zachowane w naturalnym, sielskim klimacie.
  • Gorące beczki z drewnianą obudową i wkładem wewnętrznym – wkład z tworzywa sztucznego sprawia, że beczka jest bardziej higieniczna i łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Beczka nabiera nowoczesnego charakteru. 

Gorąca beczka również do zimowy kąpieli

Gorąca beczka zazwyczaj kojarzona jest z zimowym klimatem i parującą wodą. Faktycznie zima to najprzyjemniejszy okres na gorącą kąpiel w beczce. Jednakże nie wszystkie beczki dostosowane są do zimowych warunków. Balie o niskiej izolacji będą nagrzewały się bardzo długo i kosztowanie. Dlatego jeśli pragniemy gorących kąpieli także zimą warto zainwestować w modele ARCTIC dostosowane do pracy w skrajnych temperaturach do -30°C:

  • Obudowa z drewna termicznego lepiej izoluje ciepło
  • Powłoka izolacja na ścianach beczki
  • Powłoka izolacja na podstawie beczki
  • Gruba pokrywa winylowa

 

Odpowiednia izolacja gorącej beczki sprawi, że nawet zimą woda będzie gorąca niskim kosztem. 

Filtry, jacuzzi, schodki i pokrywy czyli akcesoria do gorącej beczki

Fiński producent wyposaża gorące beczki w nowoczesne i sprawdzone akcesoria: 

  • Filtr wody – czysta woda do 8 tygodni
  • Aeromasaż -relaksacyjny system jacuzzi
  • Pokrywa – przyspiesza nagrzewanie i chroni wodę
  • Schodki – ułatwiają wejście do beczki

Dostawa i instalacja gorącej beczki w ogrodzie

Dostawa gorącej beczki zazwyczaj odbywa się do 30 dni od momentu założenia zamówienia. Beczka dostarczana jest firma transportowa na palecie. Balia jest złożona wymaga tylko podłączenia pieca.

Przed dostarczeniem beczki należy przygotować równe i stabilne podłoże. Może to być kostka, gruz, kamień, konstrukcja drewniana. Beczka nie powinna stać przez pośrednio na trawie czy gruncie. 

Dostarczona beczka nie jest pomalowana. Możesz ją pomalować dołączonym preparatem lub innym olejem do drewna termicznego. Beczkę należy malować tylko od zewnątrz.

Beczkę można napełnić wodą z węża ogrodowego. Woda do kąpieli musi być wolna od zanieczyszczeń.