Balia ogrodowa z hydromasażem

Marzy Ci się prywatna strefa Spa we własnym ogrodzie? Decydując się na balię ogrodową z hydromasażem zyskujesz maksimum komfortu i luksusu. Poczuj jak system jacuzzi rozluźnia całe Twoje ciało.

Drewniana balia ogrodowa z jacuzzi

Balia, czyli wielka beczka wykonana z drewna, służąca do relaksacyjnych kąpieli była znana już w średniowieczu. Największą popularność zyskała w Finlandii oraz Rosji. Dzisiejsze balie różnią się jednak znacząco od tych przed wieków. Posiadają bardzo nowoczesne wyposażenie i solidne materiały. Finowie stworzyli technologię Thermowood w której wykorzystuje się wysoką temperaturę i parę wodną. Drewno poddane modyfikacji termicznej jest odporne zarówno na czynniki biologiczne, a także na niszczące działanie wody. Jeśli dodatkowo dodamy plastikowy wkład wewnętrzy, balia jeszcze bardziej będzie zabezpieczona przed przeciekaniem oraz łatwiej będzie utrzymać jej czystość. W dzisiejszych czasach możemy też wybrać czym chcemy ogrzewać balię. Możliwości jest wiele – drewno, prąd, gaz a nawet połączenie do pompy ciepła. Nowoczesne balie posiadają również systemy masażu wodnego i powietrznego.

Balia z jacuzzi: hydromasaż czy aeromasaż?

Jeśli marzycie o prywatnym Spa w ogrodzie, warto wyposażyć balię w zestaw aeromasażu lub hydromasażu.

Zdecydowanie tańszą opcją jest aeromasaż. Pęcherzyki powietrza docierają od dołu do góry, dając pionowy efekt masażu. Aeromasaż masuje mniej intensywnie niż hydromasaż, ale niewątpliwym plusem jest to, że przez dysze aeromasażu przepływa samo powietrze, a nie woda. Dysze nie wymagają czyszczenia, ponieważ nie osiada się w nich brud i osad oraz można z nich bez obaw korzystać w zimie, ponieważ sprzęt nie zamarznie w niskich temperaturach.

Silniejszy efekt masażu uzyskuje się jednak dzięki dyszom do hydromasażu. Masaż skierowany jest na plecy także jest to świetna alternatywa dla osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem i zmagają się z bólem pleców. Hydromasaż ma jednak jedną niewielką wadę – z racji, że jest zasilany wodą, w zimie przy niskich temperaturach system wodny może zamarznąć. Aby tego uniknąć należy odpowiednio o niego dbać – regularnie stosować specjalną chemię, która pozwoli cieszyć się przyjemną i bezpieczną kąpielą.

Osobom, które preferują luksusowe sprzęty, polecamy balię z jacuzzi, która będzie posiadać obie opcje.

Hydromasaż - sposób na piękne i zdrowe ciało

Kąpiele w balii z hydromasażem mają szereg pozytywnych korzyści dla naszego zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Jeśli borykasz się z bólem głowy, mięśni, prowadzisz stresujący tryb życia, który powoduje problemy ze snem, kąpiel bąbelkowa rozluźni mięśnie oraz zredukuje nagromadzony stres. To również świetne rozwiązanie dla osób, które są aktywne fizycznie, ponieważ hydromasaż regeneruje zmęczone wysiłkiem stawy i mięśnie. Nie sposób też pominąć zastosowanie hydromasażu w kosmetyce. Cykliczny masaż bąbelkami sprawia, że skóra staje się bardziej nawilżona, sprężysta i przede wszystkim jędrniejsza. Hydromasaż to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą się pozbyć cellulitu oraz zredukować wagę. 

Luksusowe balie z hydromasażem

ScandiSpa oferuje całoroczne balie z hydromasażem i aeromasażem, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających osób. Dzięki podwójnej warstwie drewna termicznego, arktycznej powłoce izolacyjnej oraz specjalnej pokrywie, hydromasaż jest bardziej zabezpieczony przed mrozami. Balia Luxury Electric & Arctic 1 posiada na jednym siedzisku nowoczesny moduł masażu strumieniowego. Mocne dysze wodne masują plecy i rozluźniają mięśnie. Balia Luxury Electric & Arctic 2 posiada 4 moduły hydromasażu zamontowane na oparciach. Jeden moduł zawiera 6 dysz wodnych, łącznie jest ich 24.

Balia Luxury Electric & Arctic 1

Dla 6 osób

Balia Luxury Electric & Arctic 2

Dla 6 osób

.