Ile kosztuje balia ogrodowa? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ceny zaczynają się od 8 do nawet 65 tys. złotych. Na cenę balii ogrodowej ma wpływ wiele czynników: użyte materiały, wielkość beczki, rodzaj ogrzewania oraz wyposażenie. W poniższym artykule omawiamy ceny najwyższej jakości fińskich balii ogrodowych wykonanych z drewna termicznego.
Jeśli dysponujesz budżetem około 10 000 złotych możesz pozwolić sobie na wysokiej jakości małą balię ogrodową w formie drewnianej wanny dla 1 lub dwóch osób. Jej cena oscyluje w granicach 10 tysięcy złotych z transportem.
Wanna nie posiada ogrzewania, ale drewno termiczne z jakiego jest wykonana znakomicie trzyma ciepło. Dzięki temu możesz napełnić wannę gorącą i przez kilka godzin cieszyć się ciepłą kąpielą w ogrodzie. Wanna jest mniejsza, więc napełnia się znacznie szybciej niż standardowe balie. Wystarczy zaledwie kwadrans. Podobny czas potrzebny jest do spuszczenia wody. Wymieniając wodę po każdej kąpieli, nie musisz stosować żadnych środków do dezynfekcji wody.
W cenie trochę powyżej 10 000 złotych możesz również kupić dużą balię o średnicy 150 cm. W tej cenie również bez ogrzewania. Idealnie sprawdzi się do schładzania po saunie.
Kolejny pułap cenowy to około 17 000 zł. Taka kwota tworzy większe możliwości do wyboru wymarzonej balii ogrodowej. Jeśli spodobała Ci się kameralna balia dla dwojga, możesz wybrać drewnianą wannę REST 3 wyposażoną w piec opalany drewnem.
W podobnej cenie możesz również zamówić sześcioosobową balię na gaz: NATURAL GAZ w całości wykonaną z drewna lub SIMPLE GAZ z wewnętrznym wkładem z polietylenu. Ogrzewanie gazowe jest proste, szybkie i praktycznie bezobsługowe. Piec gazowy podłączany jest do butli gazowej i nagrzewa wodę sam, bez Twojego nadzoru w ciągu około 3 godzin.
Tutaj prym wiodą balie z wydajnym piecem opalanym drewnem i kominem. Do wyboru balie w całości wykonane z drewna NATURAL lub z wkładem wewnętrznym z tworzywa sztucznego SIMPLE.
Piec na drewno szybko nagrzewa wodę. W ciągu 2-3 godzin balia będzie gotowa do kąpieli. Wymaga od nas pilnowania ognia i dokładani drewna co 30 min, ale z drugiej strony ma to swój urok i wpisuje się w filozofie slowlife. Ceny przedstawionych balii ogrodowych wahają się w okolicach 20 tysięcy złotych z transportem.
Dokładając kilka tysięcy złotych można pozwolić sobie już na bardziej luksusowe rozwiązanie – wannę z ogrzewaniem elektrycznym SPA Electric. Ten posiada system filtracyjny ograniczający wymianę wody do kilku razy w roku oraz izolację arktyczną odporną do -30°C.
W cenie do 27 tysięcy możemy rozglądać się za balią o szerokim i nowoczesnym wyposażeniu. Najbardziej popularny model Best Electric & Arctic to całoroczne jacuzzi z obudową Thermowood i wkładem wewnętrznym. Posiada ogrzewanie elektryczne z termostatem, system filtracyjny pozwalający na wymianę wody co 8 tygodni oraz aeromasaż czyli masaż sprężonym powietrzem. Balia posiada zaawansowaną izolację przed mrozem do – 30°C. W zestawie znajdują się również podest, schodki i pokrywa.
W podobnej cenie możemy znaleźć balie w całości wykonane z drewna z szerokim wyposżeniem NATURAL z piecem na drewno i NATURAL ogrzewaną na prąd.
Ostatnim progiem cenowym są bardzo luksusowe i oryginalne drewniane jacuzzi LUXURY 1 i LUXURY 2, których ceny przekraczają przeciętny budżet przewidziany na balie. W ich wyposażeniu znajdziemy wszystko – filtry wody, pokrywy, aeromasaże oraz bardzo nowoczesne moduły hydromasażu na oparciu. Mocne bicze wodne świetnie masują plecy podczas kąpieli. W modelach LUXURY zastosowano także TubCoat. To specjalny lakier który nadaje balii luksusowego połysku, zabezpiecza drewno i jest przyjemny w kontakcie ze skórą. Balie posiady dwie warstwy drewna termicznego i arktyczną izolację między nimi. Mogą z powodzeniem działać w największych mrozach.
Mając do dyspozycji taki budżet można też rozważać okrągłe jacuzzi całoroczne z plastikową obudową – DALLAS, które łudząco przypomina balię ogrodową. Kompozytowa obudowa nie wymaga żadnej konserwacji, a imponująca liczka dysz wodnych 33 zapewnia wyjątkowe doznania.